Návrat dětí do školy

Na základě rozhodnutí Vlády ČR ze dne 6. 4. 2021 byl schválen návrat předškoláků do mateřské školy v běžném režimu a žáků 1. stupně základní školy v rotační výuce. V pondělí 12. 4. 2021 se začnou prezenčně vyučovat žáci 1., 3. a 5. ročníku. Od 19. 4. 2021 se tito žáci budou vyučovat distančně stejnou formou, jako je tomu dosud. Žáci 2. a 4. ročníku budou od pondělí 12. 4. 2021 pokračovat v distanční výuce a do školy nastoupí až v pondělí 19. 4. 2021. Žáci 2. stupně budou pokračovat v distanční výuce podle stávajících pravidel.

Školy budou otevřené za dodržování přísných hygienických podmínek. Pro žáky 1. stupně stále platí povinnost nošení chirurgických roušek nebo dětských respirátorů, což děti v mateřské škole nemusí. Všichni účastníci prezenčního vyučování budou dvakrát týdně testováni neinvazivními antigenními testy. Z důvodu nutnosti častého větrání ve třídách doporučujeme teplé oblečení. Školní stravování bude rovněž v provozu za zvýšených hygienických podmínek. Provoz školní družiny bude zajištěn pro přihlášené děti v oddělených skupinách po skončení výuky v běžném režimu. Ranní provoz družiny nebude organizován.

Pro řešení péče o děti vybraných profesí – viz příloha – je umožněna osobní přítomnost na vzdělávání dětem v mateřské škole a žákům 1. stupně ve školní družině.
Pokud budete mít o tuto službu zájem, telefonujte během dopoledne na tato čísla: MŠ 732 621 970, ZŠ 481 587 217.

V následujících dnech budeme na těchto stránkách zveřejňovat další informace.

Skip to content