DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ – Košťálov 13.října 2020

Dnešní dopoledne jsme strávili na dopravním hřišti v Košťálově. V první dvouhodinové části nás pan školitel provedl teoretickou částí. Děti se seznámily s povinnou výbavou kola, s důležitými dopravními značkami, křižovatkami, i se situacemi, které mohou nastat v běžném silničním provozu. Během svačinové přestávky jsme zhlédli krátké výukové video o řízení dopravy policistou.

Ve druhé části jsme se přesunuli na dopravní hřiště, kde si děti na vypůjčených kolech zkoušely řešit různé dopravní situace. Především dávání přednosti, jízda po kruhovém objezdu a ukazování změny směru.

Přes chladné počasí si žáčci dopoledne užili a jistě se budou těšit na jaro, kdy se do Košťálova vrátí a po absolvování testů získají své první průkazy cyklistů. 🙂

Moc mě mrzí, že mi sem zatím nejde nahrát více fotek, ale pokusím se to do konce týdne ještě doladit. :-)))

Skip to content