DUHOVÝ POZDRAV – 11.5.

Ahoj holky :-), ahoj kluci :-),

týden pomáhání jistě udělal radost Vašim rodičům. Kdopak z Vás dostal 7 jedniček a pěknou odměnu? 🙂 Napište mi. 🙂

Tento týden bude plný barev duhy. Venku se nám příroda krásně vybarvuje všemi odstíny zelené a jiné barvy vidíme i v kvetoucích rostlinách. Víte, kolik je barev duhy, a jak do sebe postupně přecházejí? I tento týden budete mít možnost vybrat si z barevných aktivit. Tu první splňte určitě, naučte se krásnou básničku o duze od Jiřího Žáčka. Kdo chce a má možnost, může mi poslat krátké video, jak recituje básničku. Až se ve škole sejdeme, básničku si společně povíme.

Další aktivity jsou dobrovolné a pro zábavu. Je to především tvoření zaměřené na výtvarnou výchovu a pracovní činnosti. K té první budeš potřebovat bonbonky Skittles. Ať se Ti pokus podaří. 🙂

Ještě jedna moc pěkná výtvarná technika se solí. V krátkém videu je popis tvoření obrázku pomocí vodovek a soli. Zkuste vytvořit podobný obrázek v duhových barvách. Ať se dílko podaří. 😀

Pokud nemáte ani bonbónky ani vodovky, můžete namalovat duhu jen tak na papír, barvičky pěkně postupně: fialová, modrá, zelená, žlutá, oranžová, červená. Víte, jak vlastně vzniká duha? Je to úkaz, při kterém se světlo přicházející ze Slunce, láme v kapičkách vody. Světlo se tak rozkládá na jednotlivé barvy, ze kterých je tvořeno. A protože tu mám pěknou pohádku o koloběhu vody a vodních kapkách, můžete se na ni podívat. 😀

Tento týden oslaví svůj svátek tři zmrzlí muži PANKRÁC, SERVÁC a BONIFÁC. K nim se vztahuje pranostika, že je to období posledních jarních mrazů.

ALF pro Vás nachystal 4 testíky.

Velmi děkuji všem rodičům, kteří mi již napsali zprávy o domácím vyučování. Máte jedničku. 😀

Zároveň prosím rodiče, kteří ještě nenapsali, ať se mi ozvou během týdne, děkuji. Mail: krizkova.s@skolaroztoky.cz

Nakonec tu mám dvě nové fotky dětí s ježibabkami:

Přeji pěkný týden a opět nezapomeňte na pohyb venku. 😀 SK 🙂

Skip to content