7. Sportovní MATEMATIKA – 27.-30.4.

Minule jsme začali písničkou, dnes začneme omalovánkou, kdo má možnost, stáhněte soubor, vytiskněte a vybarvěte:

Další cvičení si též můžete vytisknout, kdo tuto možnost nemá, bude si příklady opisovat do sešitku a počítat pod sebe. Každý den 1 řádek.

Sportovní úkol: Stopni si čas, za jak dlouho uděláš 20 dřepů. Jaké jednotky času použiješ? Čas si zapiš. Dále si stopni, za jak dlouho zvedneš 20krát sáček s těstovinami (můžeš použít i jiný sáček s potravinami..). A ještě za jak dlouho uděláš 10 kliků (klidně na kolenou). Poslední měření: za jak dlouho 20krát vyskočíš co nejvýš. Všechny časy sečti a spočítej, kolik minut jsi cvičil. Jakou další jednotku času použiješ?

Mám tu výborný nápad pro domácí tvoření. Komu ještě některé příklady dělají potíže, vyrobte si náramek, na který si tyto těžké příklady napište a každou chvilku si je připomínejte. Náramek si vyzdobte dle fantazie z papíru, ale s pomocí Vaší maminky si jej můžete vyrobit i z látky s pomocí fixu na textil. 🙂 Kdo chce, může si vyrobit náramek na všechny násobky…

😀

Připomeňte si, jak vypadají tělesa 🙂

Skip to content