VTIPÁLKOVÝ POZDRAV – 20.4.

Dobrý den a dobrý celý týden žáčci-třeťáčci,

další týden plný výletů ve Vašich vzpomínkách je pryč. Ale to nám nevadí, protože nám začíná týden nový a POZOR plný smíchu a legrace. Máme tu vtipálkový týden, jehož hlavní náplní budou legrácky, vtípky, bžundičky a šprýmy. Samozřejmě záleží hlavně na Vás, jak si legrácky užijete, ale já Vás budu malinko inspirovat a dám Vám na výběr. Tak tedy:

  1. = zavzpomínejte na všechny vtipy, které znáte. Zavzpomínat mohou i maminky a tatínkové a můžete si udělat vtipálkový večírek, kde si budete vyprávět legrační příhody, třeba i o tom, jak jste byli malincí – rodiče si určitě vzpomenou… Nebo si vezměte na pomoc knížky, časopisy, pokud máte doma nějaké, kde se dají vtipy najít. Večírek můžete zakončit veselou písničkou hrošíka na you tube: https://www.youtube.com/watch?v=Otsg4bpl1Ig Na fotky z večírku se moc ráda podívám:-)
  2. = vyberte si nějaký vtip, který namalujte na papír, ale kdo má bystrou hlavičku a dobrý nápad, může si svůj vtip i vymyslet. Můžete nakreslit také legrační příhodu, která se Vám přihodila.
  3. = pohrajte si s legračním kostýmem, legračně se oblékněte, udělejte si legrační účes, máte doma barvy na tělo? Využijte je… 😀 A když se zapojí i rodiče, bude to skvělé. Na závěr si také můžete zatančit na písničku hrošíka na you tube: https://www.youtube.com/watch?v=Otsg4bpl1Ig (Vašimi fotkami se jistě všichni pobaví…)

Jsem zvědavá, který úkol si vyberete. Myslím, že nejvíce se pobaví Ti, kteří by se jednou rádi stali hercem/herečkou, zpěvákem/zpěvačkou.., kadeřnicí nebo kostymérkou.. 😀

Nyní pár vtípků ode mě:

Udýchaný muž přiběhne k farmáři stojícímu na poli a zeptá se: „Promiňte pane, mohl bych vám přeběhnout támhle po tom poli? Hrozně potřebuju stihnout vlak v 16:23!“ Zemědělec pokrčí rameny a odpoví: „Ale jo, klidně. A když si vás všimne můj býk, stihnete i ten v 16:05.“

Můj pes pořád honil lidi na kole. Nakonec už to zašlo tak daleko, že jsme mu to kolo museli vzít.

Vtip je ve slovenském jazyce, dokážete jej přeložit?

Pepíček se ptá tatínka: „Tati, odkud se bere vítr?“ „To nevím.“ „A tati, proč jsou kytky zelené?“ „Nevím.“ „A tati, proč je země kulatá?“ „Nevím.“ „Nevadí, že se tě pořád ptám?“ „Kdepak, synu, jen se ptej, jinak se nic nedozvíš.“

Hodně zábavy… 😀

V ALFOVI můžeš potrénovat 4 nová cvičení. Budu ráda, když se budeš vracet i k těm, které jsi nezvládl příliš dobře. Výběr nechávám na Tobě. 🙂 Pracuj podle svých možností, ale určitě neproseď u Alfa hodiny, stačí 15-20 min. 🙂

Jeden nový zábavný web pro Ty, kteří nemají učiva nikdy dost. https://www.detskestranky.cz/

Zpráva pro rodiče: Milí rodiče, jsem velmi ráda, že jste ve většině vyplnili náš dotazník zaměřený na spokojenost s výukou. Většinou jste spokojení, za což jsem ráda, protože toto je pro nás nejjednodušší způsob, jak se s dětmi i s Vámi spojit. Zároveň přináší velkou spoustu výhod a možností. Pečlivě promýšlím každý týden, aby učení bylo pro děti zvládnutelné i zábavné bez vaší větší pomoci. Vím, že najít si dostatek času není pro mnohé příliš snadné. Někteří z Vás bohužel nemají možnost dobrého připojení k internetu, proto je náročnější organizovat školní práci Vašich dětí. Velmi ráda vyjdu vstříct všem, kteří mají nápad, jak jinak byste chtěli získavat informace ode mě. Stejně tak, pokud máte pocit, že právě pro Vás je zadaného učení málo, prosím, neváhejte, napište, vždy najdeme cestu, abyste byli spokojení. Mohu Vám klidně na mail posílat další procvičování. Moc ráda to udělám. Zpětná vazba od Vás je pro mou práci velmi důležitá. Pokud máte naopak pocit, že je úkolů mnoho, jednoduše vyberte, co Vaše děti zvládnou. Bohužel, jediná věc se kterou toho nejde příliš vymyslet je oprava prací z mé strany. Napadá mě snad jen jediné, vypracované cvičení vyfotit nebo naskenovat a poslat na můj mail: krizkova.s@skolaroztoky.cz , obratem mohu poslat opravu. Nevím, jak moc je toto pro Vás realizovatelné, ale ráda práce tímto způsobem opravím, pokud by měl někdo z Vás zájem. Kdo můžete, opravte dětem práci sami, ať mají možnost si chyby uvědomit a opravit hned. Jinak se opravám budu věnovat po nástupu do školy.

Závěrem opakuji a budu opakovat stále, nejšťastnější budu, když děti perfektně zvládnou násobilku a vyjmenovaná slova. Toto budu po dětech vyžadovat. Přeji všem hodně zdraví, ať se daří a těším se na děti ve škole, až opět bude dovoleno. Jistě situaci sledujete v médiích. Co se týká nástupu do školy a všech potřebných informací k organizaci výuky, která nás čeká, o všem budete včas informováni na našich stránkách. Děkuji S.Křížková

Skip to content