VÝLETNÍ POZDRAV – 14.4.

Ahoj, ahoj, ahoj dětičky,

Velikonoce nám ulétly jako nic a zůstaly nám hezké vzpomínky na sluníčkové dny, plné pečení jidášků, mazanců, beránků a malování vajíček. Vajíčka mi poslala Vaneska, přikládám fotku, a pokud máte ještě někdo chuť pošlete i Vaše vajíčka a já je sem přidám, ať se i ostatní děti potěší.

Krasličky od Vandi

Jistě už jste zvědaví, co nás čeká tento týden, jaké bude téma.. 🙂 A tak jsem si řekla, když nemůžeme v karanténě nikam na výlet, pojďme si pocestovat ve svých vzpomínkách a připomenout si hezké chvilky, kdy jste se svými rodiči a sourozenci navštěvovali zajímavá místa. Zkuste si vzpomenout, kde se Vám moc líbilo, jak se to místo jmenovalo, co jste tam zažili, klidně si můžete vzít třeba fotografie, které jste na výletě pořídili… Určitě jste navštívili místa v našem nejbližším okolí, někdo se vydal po krásách České republiky a někdo dokonce vyjel, či vyletěl do zahraničí :-)))

A tu mě napadlo, malinko si Vás vyzkoušet. Přiložím Vám 10 fotek známých míst, většina je od nás z ČR, ale jsou tam i tři zahraniční zajímavosti. Schválně, zkuste sami poznat některé z nich. Potom si o místech můžete popovídat s maminkou nebo tatínkem. Kdepak bychom je našli. Poznáte společně všechny? Jsem moc zvědavá, jestli se Vám samotným podaří poznat alespoň polovinu. Určitě dejte vědět, nebo vložte názvy míst do krabice.

Tak jdeme na to: POZNEJ MÍSTA

1. Místo v Českém ráji – nedaleko…
2. Náš nejznámější královský hrad
3. Sem si můžete vyjet lanovkou
4. Místo v našem hlavním městě
5. Oblíbené místo horolezců leží také nedaleko
6. Tohle není kosmická raketa, ale odtud máte krásný výhled na Liberec 🙂
7. Tak o této osobě napsala knížku Božena Němcová, moc hezký tip na výlet
8. Známé stavby, že? To už jsme za hranicemi, až v Egyptě.
9. V hlavním městě Francie stojí tato krásná věž, poznáš ji?
10. Myslím, že tohle bude pro někoho možná oříšek. Název trošku souvisí s právě uplynulými svátky.

A je to hotovo. Tak co, byl jsi úspěšný? Kolik míst jsi sám navštívil? Minimálně jednu určitě. A které bys chtěl navštívit? Třeba se Ti to někdy povede… 🙂

Tak tedy vyber si jeden z Tvých výletů a napiš mi krátké vyprávění MŮJ VÝLET, stačí 8 větiček, ale klidně i víc, nechám to na Tobě. Tedy, které místo jste navštívili, jak jste se tam dostali, kdo všechno byl s Tebou, co jste viděli, zažili… přeji pěkné vzpomínání a šup s tím do krabice. 😀

V Alfíkovi máš 4 opáčka, doufám, že se Ti opakování přes počítač líbí, a pokud nemáš možnost, snad jsi spokojený se svou maminkou „paní učitelkou“ nebo tatínkem „panem učitelem“, kteří Ti pomáhají při výběru opakovacích cvičení. Nezapomeň jim za jejich pomoc poděkovat. 🙂

Přeji hezký, tentokrát maličko zkrácený pracovní týden :-))). SK

Skip to content