2. Motýlkový ČESKÝ JAZYK – 23.-27.3.

Každodenní úkoly: platí každý den zopakovat vyjmenovaná slova a slovní druhy (stačí jednou, pokud je dobře umíš). Dále čtení 15 min. – pokud čtení nepatří mezi Tvé oblíbené činnosti, poradím Ti, nastavit si třeba maminčinu kuchyňskou minutku na 15 min. a číst do chvíle než Ti zazvoní. Je příjemné vidět, kolik času do konce zbývá, rychleji Ti čtení uteče. Uvidíš, že časem se Ti začne čtení líbit a 15 min. čtení bude pro Tebe málo. :-))).

Učebnice str.: 65 a 66.

Procvičování vlastních jmen

Písemné úkoly, pište do ČJ-školního: = str.65, cv. 1 – stačí mi napsat 6 jmen osob, 6 jmen zvířat (nepiš pes, ale napiš Alík)

= str.65, cv. 3 a) popiš jedno ze zvířat podle osnovy

= str.66, cv. 6 – nejspíš bude potřeba rada rodičů, bylo by fajn přizvat k tomuto úkolu mapu České republiky

Písanka: str.: str. 13 a 14

Opět vychází jeden písemný úkol na den včetně písanky… lehoučkéééé :-))) …a nezapomeň na Alfa, ve dvou cvičeních budeš procvičovat vyjmenovaná slova :-)SK

Skip to content