Policie ČR

Jako každý den ráno jsme šli do školy a první, co nás cestou zaujalo, byli dva policisté v reflexních vestách, kteří kontrolovali spolužáky jedoucí na kole bez helmy. Panika se začala šířit po celé naší obci. Někteří z kamarádů měli takový strach, že si nechávali kola u svých příbuzných. Druhou hodinu nás polocisté seznámili s pravidly silničního provozu a přezkoušeli z některých značek. Varovali nás také před nehodami na kole či motorce. Dále vyprávěli odstrašující příběhy z nehod na silnicích. Upozornili nás i na zákaz řízení vozidel pod vlivem alkoholu a drog. Poté jsme zamířili do prostoru na odkládání kol a policisté zjišťovali jejich stav. U některých kol se velice pobavili, protože jejich vzhled a stav byl hrůzostrašný. Jediná dvě kola, která vlastnila děvčata z deváté třídy, vyhovovala jejich požadavkům. Dívky od policistů získaly dvě žluté reflexní vesty.

Policie ČR u nás

Skip to content