Policejní návštěva

Jak už jsem zmínila v úvodu, v pátek 25. 4. 2008 nás překvapili policisté, kteří sledovali jízdu na kolech. Hlídali nejen výbavu kol, ale také přilby a chování cyklistů na vozovce. Moc závadných věcí neobjevili, protože hned ráno už kolovala poplašná zpráva, že tam policisté stojí. Proto si asi polovina dětí odložila kola někde dál a do školy šla pěšky. Po větším strachování cyklistů to ale všechno dobře dopadlo. Žádná pokuta nepadla.

Poté asi druhou vyučovací hodinu přišli páni policisté do školy a přednášeli nám o dopravní situaci. Mohli jsme se ptát na různé otázky a oni nám na ně s radostí odpovídali (a že to občas byly otázky pěkně „na tělo“). Po ukončení přednášky jsme se přesunuli ke kolům a tam si je policisté prohlíželi. Děti, které měly kolo zcela v pořádku a s helmou, dostaly žlutou vestu, aby byly na vozovce dobře vidět a nedošlo k žádné nehodě. Pak jsme se s policisty rozloučili a odešli se znovu vzdělávat.

Policie ČR u nás2

Skip to content