Aktuální informace – Covid-19

Do dnešního dne jsme zatím neobdrželi oficiální informace prostřednictvím datové schránky školy, přesto dle opatření publikovaných na webových stránkách Ministerstva školství ČR a Ministerstva zdravotnictví ČR můžeme konstatovat následující:

1. žáci 9. třídy, která se momentálně nachází v karanténě, se řídí opatřeními, která platila ve dnech 11. 1. až 16. 1. -> tudíž žáci, kteří jsou očkovaní proti onemocnění Covid-19 nebo od prodělání tohoto onemocnění u nich neuplynulo více jako 180 dní a zároveň nevykazují žádné příznaky onemocnění, mohou v pondělí přijít do školy; po celou dobu pobytu budou muset používat respirátor, také budou otestováni antigenním testem

2. všichni žáci a zaměstnanci ZŠ se od pondělí 17. 1. testují již jen jednou týdně

3. zaměstnanci MŠ se od pondělí 17. 1. testují dvakrát týdně (pondělí – čtvrtek)

4. od pondělí 17. 1. se případná karanténa týká všech osob, které byly v rizikovém kontaktu s pozitivním člověkem, tedy i očkovaných, i těch, kteří nemají od prodělání nemoci Covid-19 více jak 180 dní

Jakmile dostaneme nějaké oficiální materiály, schémata, letáčky apod., budeme opět informovat rodiče prostřednictvím těchto stránek.

Skip to content