14. PRVOUKA – 15.-19.6.

Čekají Tě stránky 36-38. Tyto stránky si přečti. Pokud máš doma nějakou knížku o vynálezech, můžeš si ji prolistovat. 🙂

LIDÉ A ČAS, LIDÉ KOLEM NÁS – napiš si do sešitku tento název a zkus popsat Tvůj běžný den. Třeba právě ten dnešní. Sám si odpověz na otázky: Proč je důležité pracovat, a proč je důležité odpočívat (pouze ústně). Můžeš si o tom popovídat s rodiči.

PRACOVNÍ ČINNOSTI, POVOLÁNÍ – na you tube si můžeš pustit písničku o povolání, pozor píseň je slovensky, pokud nebudeš něčemu rozumět, zeptej se rodičů:

LIDÉ A TECHNIKA – které z předmětů ze str. 37 máte doma? Které umíš obsluhovat Ty? Zkus se zamyslet nad tím, jaký vynález bys rád vynalezl. Jak by se jmenoval a co by uměl? Jak by pomáhal lidem? Do sešitu jej namaluj a popiš. Vzhůru do světa fantazie.

Skip to content