VODNÍ POZDRAV – 25.5.

Dobrý den dětičky, které pokračujete ve výuce přes internet. Je Vás 6. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Vaši spolužáci od tohoto týdne navštěvují výuku ve škole. Proto i v tomto způsobu výuky nastanou určité změny. První a nejdůležitější změnou je VYVOZOVÁNÍ NOVÉHO UČIVA, už nebudeme pouze procvičovat, všechno už jistě skvěle zvládáte, ale je třeba začít s novými věcmi. Toto domácí vyučování bude předpokládat mnohem větší zapojení rodičů. I práce trošku přibude. Prvním Vašim úkolem je vyzvednout si ve škole 3. díl pracovního sešitu z M. Dala jsem Vám dva termíny buď 27.5. v 7.15, nebo ve 14.00 (v případě, že tento datum nevyhovuje, domluvíme se na jiném). Některé maminky už mi vybraný termín potvrdily, ostatní prosím o informaci, kdy si sešit vyzvednou. Budu se snažit Vám být při výuce co nejvíce nápomocná, v případě potíží mě budete kontaktovat. Učivo 3. ročníku není obtížné, jistě si dobře poradíte. 🙂 Změnou je i povinnost vypracovávání jednotlivých cvičení, nyní už jsou zadané písemné úkoly POVINNÉ.

Tento týden máme vodní námět. Činnosti /tyto jsou stále dobrovolné/:

  • Vytvořte plakát VODA, na plakát napište vše, co Vás o vodě napadne, proč je pro nás důležitá, kde ji najdeme, k čemu ji používáme, kdo ve vodě žije, jaká může být… + namalujte nebo nalepte obrázek
  • Kdo nechce tvořit plakát, může napsat pohádkový příběh O VODNÍM PANÁČKOVI VODĚNKOVI + ilustrace
  • Zajímavé hrátky s vodou jsou v tomto videu, důležitá je asistence rodiče, provádějte se souhlasem pod jejich dohledem na bezpečném místě 🙂

Pokud Vám vyjde čas, procvičujte ALFA. Nové testy zatím nezadávám, i tak toho bude tento týden poměrně dost.

Tak hurá do toho a půl je hotovo. 🙂

Skip to content