8. týden domácího vzdělávání

Milí druháčci, vážení rodiče. S domácím učením jsme se přehoupli do měsíce května. Jak vidíte z nadpisu, zvládáte vše doma již 8. týdnem. Jde Vám to opravdu skvěle. Mockrát Vám děkuji za všechny zaslané práce, maily od rodičů a dětí i za Vaše telefonáty. Po mém malém osobním průzkumu Vaši spokojenosti jsem se rozhodla, že budu zadávat práci pro celý týden najednou, abyste měli možnost si učení rozvrhnout podle Vašich možností. Užívejte deštíku i sluníčka, které se k nám opět vrátí a vydržte! 🙂

  1. V Alfíkovi máš 2 úkoly pro český jazyk a 2 úkoly pro matematiku. Vše, co vypracujete si konkrétně kontroluji (U každého žáčka vidím, kolikrát to cvičení provedl, jak byl úspěšný, v čem chyboval. Klidně můžete cvičení dělat pořád dokola, dokud nebudete mít 100% :-))
  2. Vypracuj v prvouce strany 64 a 65
  3. Přečti rodičům hlasitě z čítanky str. 87 báseň od Josefa Kainara NA ZÁPRAŽÍ KOŠTĚ STÁLO
  4. Matematika – vezmi si 9 zápalek a poskládej z nich co nejvíce možných trojúhelníků.
  5. Vypočítej pomocí rozkladu. Pokud budeš potřebovat, popros o pomoc někoho z rodičů

6. Český jazyk – str. 71 – napiš psacím písmem cvičení 11. Rozhodni, které písmenko správně doplníš. Poté vyhledej všechna slova trojslabičná a podtrhni je nějakou barvičkou.

Mějte se krásně a pokud budete mít čas, napiště mi do mailu, jak se vám daří, s čím si nejraději hrajete a co byste si přáli do zadání úkolů pro příští týden 🙂

Vaše paní učitelka Vendula Albrechtová

Skip to content