POMOCNÍČKOVÝ POZDRAV – 4.5.

Zdravím všechny sportovce. 😀

Vzpomínáte? Minulý týden jste se věnovali pohybu a sportovním aktivitám. Počítám, že Vám narostly svaly, jste pružnější a hbitější. Takže všichni, kdo jste nezaháleli, máte ode mě PALEC NAHORU. 🙂

Pomocníčkový týden neboli týden úklidový. Doufám, že Vás téma tohoto týdne příliš nevylekalo, protože kdo by rád uklízel, že? Myslím, že je ale velmi důležité připomenout, jak nutné je udržovat pořádek a čistotu doma. A kdopak toto zajišťuje? Nejčastěji a nejvíce asi maminky. Proto bychom jim dnes měli za tuto práci pěkně poděkovat a věnovat týden pomoci maminkám, či tatínkům. Každý den pomožte svým rodičům s drobnými domácími pracemi. Je jich jistě celá řádka: zalévání květin, utírání prachu nebo nádobí, vysávání, srovnání skříňky, úklid špinavého prádla z pokojíčku, přichystání svačinky, vyvenčení pejska… maminky mají velkou fantazii, takže budou mít pro Vás i další vhodné práce. 🙂

Tedy, vezmi si list papíru, napiš si na něj dny v týdnu, včetně víkendu a každý den si zapiš, jakou prací jsi doma pomohl a nech maminku, aby Ti oznámkovala, jak se Ti vedlo. Nepochybuji, že to bude 7 velkých jedniček. V neděli si můžete udělat slavnostní vyhodnocení a maminky mohou vymyslet, jakou odměnou Tě potěší ( dovolím si navrhnout pár tipů: dobré jídlo nebo dortík, dětské šampíčko, knížka, pohádka, nové tričko, pár korunek do kasičky… ). A protože v neděli 10.5. bude svátek všech maminek, bude to pro ně úžasný dárek. Kdo chce může mamince vyrobit i pěkné přáníčko. 😀

I tento týden bude mít pouze 4 pracovní dny. V pátek 8.května oslavíme Den vítězství – konec 2.světové války.

ALF máme tu 4 nové testíky k opakování.

Malá prosba na rodiče. Týká se práce žáčků doma. Ráda bych Vás poprosila o krátké zhodnocení práce Vašich dětí na zadáních, které posílám. Zda zvládají plnit vše, nebo třeba i něco navíc. Jak jste na tom s násobilkou, vyjmenovanými slovy a slovními druhy. Je pro mě důležité vědět, že dětičky doma nezahálí. I když tuším, že je k práci pěkně vedete a krabice se pomalu plní. 🙂 Přesto budu ráda, když mi napíšete cokoliv týkající se školy. Mail: krizkova.s@skolaroztoky.cz Děkuji. 🙂

Hezký týden. 😀

Skip to content