Procvičování čtení

Vážení rodiče,

posílám Vám odkaz na webovou aplikaci zábavného procvičování čtení, která je na 6 týdnů k dispozici pro všechny zdarma: www.vcelka.cz. Přikládám postup a omlouvám se těm počítačově zdatnějším rodičům, pro které je zbytečný.

Kromě školního emailu mě můžete kontaktovat na soukromém telefonním čísle, které mají děti uvedené v žákovské knížce.

Dětem přeji užití si radosti z procvičování.

Postup:

 1. Zvolte vstup pro rodiče.
 2. Zadejte svoji emailovou adresu.
 3. Heslo budete potřebovat vždy při přihlášení nebo se nemusíte z aplikace odhlašovat (na ozubeném kolečku vpravo nahoře).
 4. Na úvodní stránce dole je návod, jak zařídit licenci zdarma. A už můžete spustit cvičení.
 5. Zadáte jméno čtenáře.
 6. Zvolíte jeho obrázek, který se bude nadále objevovat.
 7. Zadáte věk, třídu a posoudíte schopnosti dítěte.
 8. Můžete spustit diagnostiku nebo ji přeskočit.
 9. a) Test vyhodnotí oblasti čtení k procvičování. b) Přeskočíte-li diagnostiku, na úvodní obrazovce si vyberete stupeň obtížnosti čtení podle třídy nebo podle úrovně čtenáře. Z nabídky vyberete cvičení, která se Vám zdají přiměřená a kliknete na „přidat ke čtenáři“. V dalším kroku vybíráte další vlastnosti (nezapomeňte odebrat označení u písmen, která jsme ještě neprobírali), potvrdíte „přidat ke čtenáři“ (až dole na stránce). Poté se v horní části stránky v šedém obdélníkovém poli objeví: Cvičení bylo úspěšně přidáno čtenáři … a kliknete na „Přejít na čtenáře“.
 10. Vybíráte cvičení z nabídky. V instrukcích se dočtete, jak cvičení pomáhá.
 11. Zvolíte-li upravit cvičení, můžete cvičení převést do jednodušší nebo složitější podoby.
 12. Za výsledky získávají děti body, za které děti „nakupují“ předměty chybějící na nabízených obrázcích.
Skip to content