Pokyny k domácí práci (5. – 9. tř.) + návod na vstup do Teams

Milí žáci!

Chceme Vám zpříjemnit nenadálé volno, proto pro Vás chystáme nabídku různých aktivit k procvičování probrané látky. Rozhodně si nemyslíme, že u televize a počítače prosedíte celé krásné předjarní dny. Na druhou stranu je nutné, aby byla podpořena Vaše touha po vzdělání a vědění, kterou u Vás nebudeme moci nějaký čas osobně rozvíjet.

Za tímto účelem nabízíme např. následující stránky:

1) Scio do odvolání uzavření škol zpřístupnilo zdarma přes 500 online testů z matematiky a češtiny. Testy jsou určeny pro žáky 3. až 9. tříd a zaberou 10 až 20 minut.

https://www.scio.cz/pro-deti-a-rodice/procvicovaci-testy.asp

2) Matematiku pro 1.-9. ročník základních škol v hravé formě nabízí Matika.in

https://www.matika.in/cs/

3) Češtinu a matematiku pro 1. a 2. stupeň základní školy jde procvičovat i na Onlinecvičení.cz.

https://www.onlinecviceni.cz/exc/list_sel_topics.php

4) Pro žáky prvního stupně základních škol skvěle využijete portál Školákov.eu.

https://skolakov.eu/

5) Nakladatelství Fraus díky vládnímu opatření zpřístupňuje zdarma všechny své elektronické učebnice pro základní i střední školy.

https://www.fraus.cz/cs/ucenidoma

6) Nakladatelství NOVÁ ŠKOLA kvůli uzavření škol také volně zpřístupnilo své interaktivní učebnice (obsahují materiály pro první i druhý stupeň).

https://www.nns.cz/blog/1-stupen/pomoc-s-domaci-vyukou-zaku-miuc-a-vyukova-videa/?fbclid=IwAR1GWhmMCzWHGq86naCodREC4h2wlyacw-5MUbYPApibYVoyQexemwTZUvo

7) Online procvičování pro žáky základních škol, ale i pro maturanty nabízí Škola s nadhledem.

https://www.skolasnadhledem.cz/

8) I Česká televize připravila pro žáky výuku na https://www.ceskatelevize.cz/porady/13394657013-ucitelka/ a také https://decko.ceskatelevize.cz/

Vy, žáci 5. – 9. třídy, budete dostávat instrukce od Vašich učitelů buď v této sekci nebo prostřednictvím aplikace Microsoft Teams (návod na přihlášení do aplikace ZDE).

Přejeme Vám hlavně hodně zdraví a příjemných chvilek při procvičování.

Skip to content