Pohádkový den

Ve čtvrtek 13. 2. jsme si udělali doslova pohádkový den. Učení v kostýmech, kdy děti počítají, píší, čtou, vyrábějí a při tom volají: „To je paráda, že se dnes neučíme!“ bylo malým zpestřením všedních dnů. Všichni jsme si ho náramně užili.

A jak to vše probíhalo? Děti se rozdělily do 4 království. Vymyslely název a navrhly erb. Pomohli jsme odstranit přebytečná písmenka z pohádek, která se tam zatoulala při vichřici, vyrobili jsme perníky na střechu perníkové chaloupky, zvládli těžkou cestu přes kameny, zatancovali si na oslavu, vypočítali pohádkovou slovní úlohu, napsali vzkaz do světa pohádek, vymysleli pohádkový příběh, ve kterém hrály hlavní roli postavy, do kterých jsme se dnes převlékli, a dokonce jsme si ho potom pro ostatní spolužáky zahráli jako krátké divadlo. Na závěr dne si každý vyrobil loutku své pohádkové osoby a smutně se rozloučili… opustit školu se nám ten den totiž ani trošku nechtělo.

Skip to content