Školka a Tonda

Celkem jich k nám zavítalo asi 20. Nejdříve jsme je zavedli do kabinetu, kde má náš ježeček ohrádku. Řekli jsme jim, čím ho živíme, jak se o něj staráme a jak mu uklízíme. Pak jsme je převedli do naší třídy, všichni se usadili a my jsme jim začali povídat o všem, co jsme o ježcích věděli. Informace jsme si uspořádali tak, aby jim malé děti rozuměly a aby případně dokázaly odpovědět na naše otázky. Předškoláci dostali zvláštní úkol – měli ježka namalovat. Zajímavé bylo, že děti měly tendenci kresit ježka s jablkem nebo hruškou na hřbetu. Proto jsme jim vysvětlili, že to je jen pověra, a ježka jsme jim ukázali. Děti si jej mohly pohladit, vzít do ruky. Na závěr nám děti zazpívaly písničku a zatleskaly. Po umytí rukou odcházely spokojené do školky a podle slov paní učitelky se to všem líbilo.

Tonda

Skip to content