Poslední den našeho projektového dne o vodě byl naplněný krásnou zahradnickou prací s následnou odměnou. Děti se hned ráno rozdělily do skupinek po dvou či třech dětech a vylosovaly si svůj pracovní list. Každá skupinka měla na práci něco jiného. Např. vysazení „kočiček“, vysazení okrasného keře, vypletí záhonků, příprava ohniště a dřeva na oheň, zasazení cibule, vysetí mrkve, vyčištění břehu potoka a potoka samotného, přeházení kompostu a kosení kosou.
Všechny děti si o své činnosti přečetly nějaké teoretické informace, vypracovaly několik jednodušších úkolů na zamyšlení, zjistily, kde je jejich pracovní místo, sehnaly si nářadí a daly se do práce. Všichni pracovali s neuvěřitelnou vervou a nadšením. Protože nám v louce vzniklo ohniště, mohli jsme si společně za odměnu opéci svačinu a jako překvapení také trdelníky na klacku (na přání přikládám recept). Na rozloučenou jsme společně provedli loučící rituál a zamyšlení se nad uplynulým rokem. Nad všemi dny, které jsme společně se Zuzkou „Vodovou“ prožili 🙂 Všechny dny byly neuvěřitelně obohacující a zajímavé. Moc děkujeme!














