Dopravní hřiště Košťálov

V úterý 13. října jsme se vypravili na dopravní hřiště do Košťálova. Náš společný cíl byl jediný – splnit zkoušky a získat ,,řidičák“ na kolo.

Den začal hodně zvláštně, neboť jsme se dozvěděli nepříjemnou novinu – máme opět zavřenou školu. Na tuto nepříjemnou zprávu jsme zapomněli hned, jak jsme dorazili do Košťálova. Na hřišti nás již vyhlížel statný policista pan poručík Petr Kmínek. Rozdali jsme si kola, upravili sedátka a vyrazili jsme vstříc simulovanému silničnímu provozu.

První část zkoušky prověřila naše řidičské schopnosti. Pan poručík Kmínek byl velmi přísný a sledoval nás jako ostříž. Pár černých puntíků jsme nasbírali, ale dopadlo to výborně. Jízdy jsme všichni splnili.

Druhá část zkoušky prověřila naše znalosti z oblasti silničního provozu. Vyplnili jsme test, ve kterém byla spousta záludných otázek. Nejhůře se nám dařilo zvládnout situace na křižovatce. Test jsme nakonec také všichni splnili, i když, jak říkal pan Kmínek, někteří s odřenýma ušima, nosem a možná i bradou 🙂

A konečně nastala ta očekávaná chvíle. Dostali jsme první ,,řidičák“ na kolo. Ufff…

Skip to content